Zalety drewnianego knota w świecach zapachowych  

by

 
Jeśli kochasz świece, są szanse, że widziałeś dość różnorodnych pod względem pojemników, rodzaju wosku i zapachów. Tym co często się nie zmienia ,jest knot. Większość świec znalezionych dzisiaj mają tradycyjny bawełniany knot.
 
Jest tylko jedna szeroko stosowana alternatywa - knot drewniany. Świece z drewnianym knotem powoli zyskują na popularności i mogą przynieść niesamowite korzyści użytkownikom świec. 
Candle lovers
 
Drewniane knoty są bardziej zrównoważone niż knoty bawełniane. Wydają z siebie trzask, który jest podobny do kominka i palą się bardziej równomiernie i czyściej niż knoty bawełniane. Świece z knotów drewnianych wytwarzają mniej sadzy niż tradycyjne knoty.

Korzyści z drewnianych knotów w świecach zapachowych

Świece z drewnianym knotem mogą wydawać się trochę dziwne, ale są jednym z najlepszych sposobów, aby cieszyć się świecą. Jeżeli kupowałeś drewnianą knotową świeczkę lub patrzyłeś na jedną i próbujesz zdecydować czy warto poniższe zalety utwierdzą Cię w przekonaniu, że jak najbardziej warto!

Atmosfera - zwiększona przyjemność z palenia świecy

Jednym z celów świeczki jest stworzenie atmosfery. Ich ciepły blask i zapach są głównymi czynnikami, które bierzemy pod uwagę decydując się na świecę, a oba te czynniki wpływają na atmosferę. Świece z drewnianym knotem dodają jednak trzeci wymiar do atmosfery zapewnianej przez świecę zapachową.
Drewno w kominku
Po zapaleniu, drewniane knoty trzaskają delikatnie, podobnie jak w kominku. Przyjemne dźwięki mogą uspokoić i zrelaksować tak samo jak ciepły blask i niesamowite zapachy, czyniąc chwilę palenia naprawdę wyjątkowym doświadczeniem.

Czystsze palenie - mniej osadu na świeczkach

Jeśli kochasz świece, prawdopodobnie szybko odkryłeś, że nie przepadasz za sadzą, którą mogą po sobie pozostawić. Świece parafinowe są szczególnie znane z brudnego spalania, które może uszkodzić ściany Twojego domu, gdy są palone konsekwentnie.
 
Oczywiście, toksyny uwalniane przez świece niskiej jakości również stanowią problem, a bawełniane knoty mogą być czasami naszpikowane metalami takimi jak cynk, które następnie przedostają się do atmosfery i naszych płuc.

Porównanie: Drewniane knoty vs. bawełniane knoty

 
Wiele bawełnianych knotów jest zanurzanych w parafinie, aby łatwiej było je zapalić. Parafina może uwalniać substancje rakotwórcze do powietrza, którym oddychamy, jak również szkodliwą sadzę pokrywającą ściany Twojego domu.
 
Knoty drewniane nie tylko zmniejszają ilość sadzy przedostającej się do domu, ale również nie są traktowane niczym, co mogłoby pomóc im lepiej się spalać. Oznacza to czystsze spalanie dla Ciebie i Twojego domu.
Old living room

Knot drewniany - opcja zdrowsza dla środowiska 

Globalne ocieplenie jest na ustach wszystkich, ponieważ jego skutki są widoczne każdego dnia. Wielu z nas szuka bardziej zrównoważonych wyborów w produktach, które kupujemy, nawet w czymś tak prostym jak wybór świecy.
 
Twój wybór świecy nie musi być zły dla środowiska i nie chodzi tylko o wosk i pojemnik, który musisz wziąć pod uwagę. Sam knot może odegrać rolę w zrównoważonym rozwoju i jest to jeden z obszarów, w którym korzyści z knota drewnianego są wyraźniejsze niż kiedykolwiek.
 
Bawełna ma złą reputację wśród ekologów z powodu poważnych wymagań, jakie stawia środowisku. Pole bawełny potrzebuje tysięcy galonów wody - jest to jeden z najbardziej intensywnych chemicznie produktów rolnych uprawianych na świecie.
 
Knoty drewniane, z drugiej strony, mogą być znacznie bardziej zrównoważonym wyborem. Wiele knotów drewnianych jest pozyskiwanych przy użyciu zrównoważonych metod leśnych, a tysiące knotów można uzyskać z jednego drzewa, bez potrzeby zużywania tak dużej ilości zasobów.
Las
 
Ogólnie rzecz biorąc, drewniane knoty są wspaniałym sposobem, aby Twoje świece były bardziej zrównoważone. W połączeniu z wyborem przyjaznego dla środowiska wosku, takiego jak wosk sojowy lub inny naturalnie pozyskiwany wosk, oraz pojemnika nadającego się do recyklingu lub wielokrotnego użytku, Twoja świeca może mieć bardzo mały wpływ na środowisko, zwłaszcza w porównaniu do świecy parafinowej.

Knot drewniany - czy warto go rozważyć? 

Istnieje wiele różnych zalet świec z drewnianymi knotami. Te unikalne knoty są estetyczne, zanim jeszcze zapalisz świecę, tworzą szeroki, ciepły płomień, na który przyjemnie jest popatrzeć i są równie wspaniałe do słuchania, jak i do oglądania.
 
Drewniane knoty są stosunkowo nowe w robieniu świec, więc to zrozumiałe, jeśli jeszcze nie jesteś z nimi zaznajomiony. Mieliśmy świece z bawełnianymi knotami od tysięcy lat, ale drewniane knoty zawsze były nieco rzadkie. Na szczęście ten nowy rodzaj knota ma wiele do zaoferowania i jest to coś, czego wszyscy powinniśmy spróbować przynajmniej raz w życiu.