Jak zrobić świecę w 8 prostych krokach 

by

 

Spis treści

Jeśli jesteś w projektantem wnętrz, wiesz, że projekty DIY są popularnym wyborem do tworzenia wystroju domu, który jest piękny i niepowtarzalny. Jednak, podczas gdy projekty DIY są satysfakcjonujące, może być trudno znaleźć taki, który jest zabawny i prosty.

Spróbuj wykonać własną, jedyną w swoim rodzaju świeczkę zapachową. Nieskończenie konfigurowalne, klasycznie piękne i łatwe do wykonania świece zapachowe, nie bez powodu są ulubieńcami twórców. Poniżej odpowiemy na pytanie: jak zrobić świecę zapachową w domu, w prosty sposób! Zaskocz swoich przyjaciół i zrób jedną na prezent dla swoich ukochanych w tym roku. 

Niezbędne przybory i produkty do stworzenia świecy:

Lista zakupów
Infografika przedstawiająca produkty potrzebne do tworzenia świec 

Krok 1: Odmierzanie wosku

Zanim rozpoczniesz proces tworzenia świecy, upewnij się, że masz czystą, płaską powierzchnię do pracy. Możesz również zabezpieczyć obszar gazetą lub ręcznikami papierowymi. Przenieś wszystko, czego nie potrzebujesz aby do wosku nie dostały się paprochy.

Odmierz ilość wosku lub parafiny potrzebną do napełnienia pojemnika, a następnie podwój ją. Tyle właśnie wosku będziesz potrzebować roztopić aby zapełnić całe szklane naczynie.

Krok 2: Roztop wosk

Wlej wosk do podwójnego kotła i pozwól mu się topić przez 10-15 minut, często mieszając.

Krok 3: Dodaj kilka kropel olejku zapachowego

Kiedy twój wosk do świec jest roztopiony, czas dodać olejki zapachowe lub olejki eteryczne. Podążaj za instrukcją na opakowaniu wosku- znajdziesz tam informację jaką ilość olejku należy dodać. Po prostu wlej go do roztopionego wosku i mieszaj przez kilka sekund. Chociaż ten krok jest opcjonalny, zdecydowanie polecamy go wykonać dla uzyskania pięknego kwiatowego lub świeżego zapachu w Twoim domu.

Zdjęcie olejków zapachowych

Krok 4: Przymocuj knot

Knot musi być przymocowany do dna pojemnika przed wlaniem wosku. Możesz przymocować knot zanurzając go w topiącym się wosku, a następnie szybko przyklejając do dna pojemnika. Pozostaw wosk na pięć minut, aby stwardniał. Możesz też przykleić go za pomocą kleju - ten sposób polecamy do przymocowania knotów z drewna. Aby zrobić to poprawnie konieczny będzie zakup specjalnej metalowej blaszki.

Krok 5: Wlewanie wosku

Zanim przelejesz wosk do pojemnika, pozwól mu ostygnąć przez kilka minut. Kiedy temperatura na termometrze osiągnie 60 stopni, nadszedł czas na przelanie go do szkła.

Następnie powoli wlej wosk do pojemnika. Przytrzymaj knot na miejscu, ale nie ciągnij za niego. Pozostaw niewielką ilość wosku w kotle do uzupełnienia świecy później.

Krok 6: Zabezpiecz knot

Aby zapobiec kołysaniu się knota w roztopionym wosku, musisz zabezpieczyć go na miejscu. Połóż dwie pałeczki w poprzek górnej części pojemnika. Umieść knot pomiędzy nimi tak, aby pozostał na swoim miejscu, podczas gdy wosk będzie twardniał.

Pozostaw wosk do zastygnięcia na cztery godziny w temperaturze pokojowej.

Przytrzymywanie knota

Krok 7: Dodaj więcej wosku

Jeśli Twoja świeca stwardniała z nieestetycznym wierzchołkiem (pomyśl o pęknięciach lub dziurach) po prostu podgrzej ponownie przelany wcześniej wosk i dodaj ten pozostawiony na później. Pozostaw do utwardzenia.

Krok 8: Przytnij knot.

Knot Twojej świeczki powinien mieć długość od 0,5 do 1 cm. Jeżeli, gdy knot jest zapalony, świeczka migocze lub ma wysoki płomień, należy przyciąć knot.

 

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić świece domowej roboty, możesz zrobić własnoręczną dekorację dla własnego domu, a nawet lepiej, przemyślany prezent dla kogoś innego. Jeśli czujesz się wyjątkowo związany z obdarowywaną osobą, połącz swoje świece z przepięknym bukietem, aby uzyskać najlepszy prezent. Istnieje nieskończenie wiele sposobów, aby dostosować swoje świece, więc bądź kreatywny i nie bój się eksperymentować. Szczęśliwego rzemiosła!